Jak znaleźć pomysł na siebie – 3 pytania, które zmienią Twoje myślenie o sobie.

jak znaleźć pomysł na siebie, kobieta a pasja

Jej pierwszą myślą, kiedy przebudzi się rano z błogiego snu, w którym chciałaby pozostać jeszcze chwilę, jest ustalenie, co zrobi dzieciom na śniadanie, zanim wyjdą do szkoły. Druga myśl to te kilka spraw, które ma załatwić, zanim pójdzie w końcu do pracy. I oczywiście w pracy jest całe mnóstwo zadań do wykonania, a po powrocie trzeba jeszcze ugotować mężowi obiad, bo wróci zmęczony do domu zaraz po niej. Dzieciaki na szczęście obiady zjedzą w szkole, więc martwić się będzie dopiero wówczas, gdy zbliżać się będzie czas kolacji. No tak, a później szybko lekcje, bo przecież trzeba pomóc dzieciom i mąż koniecznie chciał obejrzeć z nią ten serial, który śledzą od dwóch miesięcy. Jakieś pranie trzeba wstawić po drodze, odkurzyć, bo skądś wziął się brud na podłodze. A potem przydałaby się szybka kąpiel – na dłuższe wylegiwanie się w wannie nie ma już siły… Przecież jutro rano wstaje wcześnie, żeby przygotować dzieciakom śniadanie, a potem, przed pracą, załatwić jeszcze parę spraw…… 

Domyślasz się, co chcę powiedzieć przez tę historię? Pewnie tak… Wyobraź sobie, że znam takie kobiety. To między innymi one stały się dla mnie inspiracją do napisania „Mamy w Harmonii„. To właśnie te kobiety – bez pomysłu na siebie, żyjące z dnia na dzień, realizujące nie swoje ale czyjeś plany, potrzebują zachęty, aby wyjść z tego zamkniętego koła i wreszcie się obudzić! Jeśli znasz taką kobietę, prześlij jej proszę ten wpis. Jeśli przypuszczasz, że któraś z Twoich znajomych żyje w taki właśnie sposób, udostępnij, proszę, ten wpis na swojej facebook’owej tablicy.

Niezawodne sposoby na odnalezienie pomysłu na siebie:

1. Wyobraź sobie, że nic Cię nie ogranicza, że masz mnóstwo pieniędzy, dzięki którym nie musisz już pracować, że Twoje dzieci są pod doskonałą opieką wykwalifikowanej opiekunki, a Ty możesz robić, co tylko chcesz. CO TO JEST? Zastanów się, czym zajęłabyś się, gdyby nic Cię nie ograniczało? Gdyby wszystko było możliwe, co byś robiła? Do czego Cię ciągnie? O czym możesz mówić bez przerwy?

2. Określ, w czym jesteś bardzo dobra, nawet lepsza od innych. Z poradą lub prośbą o pomoc na jaki temat zgłaszają się inni właśnie do Ciebie, bo wiedzą, że – kto jak kto, ale Ty na pewno sobie z tym poradzisz? Co to jest? Na jakie tematy eksperckie najczęściej czytasz i dzielisz się swoją wiedzą? Jakie posiadasz kursy, szkolenia, na jakie z chęcią byś się jeszcze zapisała?

3. O czym marzyłaś jako dziecko?  Kim chciałaś być? Co chciałaś w życiu robić? Wyobraź sobie siebie i zastanów się, czy nadal widzisz się w tej roli? Jeśli nie, co byś zmieniła? W którym kierunku toczą się Twoje myśli? Prawdopodobnie próbowałaś swoje marzenia urealnić. Jak zatem spędzałaś czas? Czemu poświęcałaś najwięcej czasu? Zapytaj swoich bliskich, jak oni widzieli Cię w tamtych czasach. Ich wspomnienia są na wagę złota i mogą podpowiedzieć Ci, w którą stronę kierowałaś samą siebie.

Pamiętaj, że nie ma gorszych ani lepszych pomysłów. Nie daj sobie wmówić, że Twój pomysł, by poświęcić się na przykład macierzyństwu, jest bez sensu. Jeśli to jest coś, co Cię kręci, to wręcz fantastycznie! Zrób zatem wszystko, aby Twoje macierzyństwo rzeczywiście dawało Ci siłę do działania, ładowało Cię, a nie odbierało energię.

Jeśli wybrałaś macierzyństwo, bo zawsze marzyłaś o byciu pełnoetatową mamą, to zastanów się, jak je urozmaicić. Możesz na przykład wziąć udział w kreatywnych projektach dedykowanych dzieciom i ich rodzicom (np. w takim).

Wszystko, co jest zgodne z Tobą, jest dobre. Jest najlepsze dla Ciebie. Zrób wszystko, żeby móc powiedzieć „przeżyłam swoje życie po swojemu”.

Pobierz plik z pytaniami i znajdź sposób na siebie!

(wystarczy kliknąć na obrazek i zapisać go na dysku)

jak-znalezc-pomysl-na-siebie

Jak już odpowiesz sobie na te pytania, daj mi koniecznie znać, co dla siebie znalazłaś 🙂

Uściski!

Joasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *