Jakie życie sobie wymarzyłaś?

Połóż się gdzieś wygodnie. Zamknij oczy… I przypomnij sobie, o czym marzysz. Nie chodzi o cele, nie chodzi o plan na życie. Chodzi o to, co jest elementem Twoich marzeń. Nie ustalasz żadnych zadań do wykonania, budujesz natomiast wizję swoich marzeń. Gdzie jesteś w tych marzeniach? Co robisz? Z kim jesteś? Jak wygląda Twoje życie w tym marzeniu? Jaka jesteś Ty sama? Pozwól swoim marzeniom dryfować w wyobraźni. Pozwól sobie na odczucie pełni szczęścia, na przyspieszone bicie serca na myśl o tym, co widzisz. Pozwól sobie na uśmiech…

A co byś powiedziała, gdyby okazało się, że Twoje marzenia są możliwe do spełnienia?

Nasza podświadomość jest jak pusta kartka, tabula rasa, niezapisana tablica, na której zapisuje się WSZYSTKO, co do niej dociera. Wszystkie słowa, które wypowiadane były w naszym otoczeniu – słowa rodziców, opiekunów i innych osób, gdy byliśmy niemowlakami, rozmowy z telewizji, wszystkie doświadczenia, doznania, myśli czy emocje, to wszystko zapisuje się na tablicy naszej podświadomości. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne informacje.

A wszystko to ma wpływ na nasze decyzje, jakie podejmujemy dziś. Jeśli przez całe swoje życie borykałaś się z trudnymi chwilami, nie byłaś wspierana, Twoje myśli wciąż wokół „Nie da się”, „To nie ma sensu”, „I tak się nie uda” albo co najgorsze „Nie nadaję się do tego, to nie jest dla mnie”.

To wszystko jednak działo się, kiedy Ty sama nie byłaś w stanie albo nie miałaś wystarczającej świadomości, aby wybrać to, czego chcesz słuchać lub co chcesz doświadczać. Dziś jednak jesteś  dorosłą osobą. Sama podejmujesz decyzję, czy wolisz obejrzeć wiadomości przepełnione katastrofami czy raczej posłuchać muzyki, motywacyjnego audiobooka albo nawet przyjemną komedię romantyczną lub inny film, który napełni Cię pozytywnymi emocjami. To jest Twój własny wybór – w tej chwili nikt Ci niczego nie każe.

Tak samo, jak wybierasz, jakie książki chcesz przeczytać, czy co chcesz zjeść. I także, z kim chcesz rozmawiać, z kim przyjaźnić, a kto z Twojego otoczenia niszczy Cię od środka. To wszystko są Twoje wybory. Kiedy zatem zaczniesz wybierać w życiu to, co jest dla Ciebie korzystne, na swojej tablicy podświadomości zaczniesz zapisywać zupełnie inne słowa. A im więcej będzie tych wspierających Twoje poczucie własnej wartości, tym bardziej Twoje życie będzie przypominało to z marzeń.

Chcesz, aby Twoje marzenia się spełniły? Chciałabyś żyć tak, jak w wizji, o którą poprosiłam Cię na początku tego wpisu? Zacznij żyć w zgodzie ze sobą, otaczaj się pozytywnymi osobami, które mobilizują Cię do dobrej zmiany, czytaj książki, które Cię wspierają. Codziennie mów do siebie w pozytywny sposób – nie każ się za słowa czy czyny. Bądź dla siebie łagodna. A pewnego  dnia poczujesz potrzebę zamienienia swojej wizji na cel do osiągnięcia 😉 Tego właśnie Ci życzę <3


 

Lubisz już naszą stronę? Polub i korzystaj z darmowych wyzwań z nagrodami oraz mnóstwa inspiracji na temat rozwoju osobistego, efektywnego działania oraz organizacji.

Uściski!

 

 

1 thought on “Jakie życie sobie wymarzyłaś?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *