BADANIA, KTÓRE KAŻDA KOBIETA POWINNA WYKONYWAĆ REGULARNIE + darmowy pdf

Dbamy o nasze auta, co rok jeździmy na ich kontrolę, wymieniamy przepalone żarówki, pompujemy opony. Jeździmy do myjni i wybieramy dobre jakościowo paliwo. Czy i o siebie dbasz tak samo? Robisz badania krwi co rok? Odwiedzasz ginekologa i stomatologa przynajmniej raz w roku (a najlepiej 2x)? Kiedy ostatni raz robiłaś cytologię? NFZ refunduje ją co 3 lata, ale powinna być wykonywana przynajmniej 1x w roku. Cytologia kosztuje tyle, ile kawa plus obiad i deser. Warto ją zrobić, aby mieć pewność, że rak nie wybrał dzisiaj właśnie Ciebie…

Droga Mamo, jeśli w tym roku nie zadbałaś jeszcze o własne zdrowie, to zrób to w tym miesiącu. Chciałabym, abyś dziś uzmysłowiła sobie, że regularne badanie się jest koniecznością. Zwykłe podstawowe badania krwi są w stanie wykryć wiele chorób, czasem bardzo ciężkich.

Kiedy ostatni raz robiłaś podstawową morfologię krwi? Wiele z niej można wyczytać. To tanie i proste badanie, a potrafi ujawnić wiele. Jeśli dorzucisz do tego lipidogram i panel tarczycowy, będziesz wiedzieć o sobie więcej niż przeciętna kobieta.

KOBIETY 20-50 LAT POWINNY WYKONYWAĆ PONIŻSZE BADANIA:

BADANIA KRWI I MOCZU:

* morfologia
* glukoza na czczo
* insulina na czczo
* hemoglobina glikowana
* lipidogram
* ALAT
* ASPAT
* GGTP
* żelazo
* ferrytyna
* transferyna
* kwas foliowy
* witamina B6
* witamina B12
* homocysteina
* panel tarczycowy (TSH, FT4, FT3, aTPO, aTG)
* mocz ogólny z osadem (prawidłowe ph to ph 6.8 i wyżej, mimo że laboratoria normę pokazują od 5.5; poniżej 6.8 to stan zakwaszenia sprzyjający rozwojowi chorób, m.in. takich jak cukrzyca, nowotwory, otyłość pomimo diet)

Powyższe badania wykonać należy raz w roku, np na początku nowego roku. Niech to stanie się rytuałem, a jeśli w tym roku jeszcze nie robiłaś badań, wykonaj je teraz. W połowie roku warto zrobić podstawowe badania, czyli morfologia, lipidogram i panel tarczycowy, oraz mocz, aby mieć kontrolę nad swoim zdrowiem.

DODATKOWO KAŻDA KOBIETA POWINNA:

* spotkać się z ginekologiem przynajmniej raz w roku, aby wykonać USG przezpochwowe, cytologię oraz usg piersi
* w każdym miesiącu między 6. a 9. dniem cyklu wykonywać samobadanie piersi
* raz na pół roku spotkać się z dentystą, aby oczyścić zęby z kamienia oraz wyleczyć ubytki (zepsute zęby są fantastyczną drogą dla bakterii, które mogą zainfekować nasz organizm i doprowadzić do poważnych chorób, nawet do śmierci poprzez zainfekowanie krwi)
* odwiedzić okulistę i wykonać badanie dna oka przynajmniej 1x na 5 lat (a najlepiej 1x na 2 lata)

***

Chciałabym, aby badanie siebie stało się Twoim nawykiem. Zapisz sobie to w kalendarzu i już nigdy o sobie nie zapominaj…

Pobierz poniższy plik i powieś w widocznym miejscu, aby nic Ci nie umknęło. W pliku znajdziesz informacje na temat badań, które należy wykonać, oraz najlepszy termin:

Pobierz darmowy pdf z mini poradnikiem 👆

Lubisz już naszą stronę? Polub i korzystaj z darmowych wyzwań z nagrodami oraz mnóstwa inspiracji na temat rozwoju osobistego, efektywnego działania oraz organizacji.

Uściski!

1 thought on “BADANIA, KTÓRE KAŻDA KOBIETA POWINNA WYKONYWAĆ REGULARNIE + darmowy pdf”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *