Twoja przeszłość to… przeszłość.

Karolina nie potrafi wybaczyć swoim rodzicom, że nigdy jej nie wspierali. Nosi w sobie urazę do dziś i usilnie stara się zapewnić swoim dzieciom to, czego jej brakowało. Zdziwiona jest, że dzieci nie doceniają jej poświęcenia, nie chcą spędzać z nią tak dużo czasu, jak ona im zaplanowała. Czuje w sobie gorycz.

Marta nie wybaczyła babci tego, że ta nie przerwała ciągu wymuszonych spotkań swojego męża  z Martą. Spotkań, których małe dziecko nie powinno zaznać. Marta była molestowana seksualnie. Dziś jest teoretycznie szczęśliwą mamą i żoną, jednak uraza ta wciąż za nią chodzi. Marta nie potrafi znaleźć sobie jednego punktu zaczepienia. W niczym nie czuje się wystarczająco kompetentna i ciągle szuka swojej drogi szukając spełnienia w kolejnych projektach.

Ola choruje na raka, ale czuje się pokrzywdzona gównie przez bliskich. Siostra nie ma dla niej czasu, zajmuje się swoją rodziną. Mama nie wyraża chęci spędzenia z nią czasu, choć zdaje sobie sprawę, że jej córce zbyt dużo czasu nie zostało. Olę zalewa żółć, kiedy o nich opowiada. Przecież ona ma raka! To nie jest przeziębienie. A rak się rozrasta… *

Co łączy te historie? Negatywne uczucia wobec innych.

Mamy w sobie niesamowitą moc uzdrawiania. Jeśli tylko spojrzymy na siebie z łagodnością, z miłością przez duże M, jeśli zdamy sobie sprawę, jaką wyjątkowością jesteśmy w świecie, zaczniemy żyć pełniej, bardziej świadomie. Często takie momenty przychodzą po wyzdrowieniu, kiedy nie było na to szans czy po niezwykle groźnych wypadkach, z których ocalała jedynie ta osoba. Wtedy właśnie najczęściej doceniamy to, co mamy i zaczynamy żyć w harmonii z własnym ciałem.

Tylko czy musimy czekać na takie chwile, skoro możemy zmienić swoje nastawienie do siebie właśnie teraz? Wszystko zaczyna się od nas samych. Jak Ty sama o sobie myślisz, jak postrzegasz siebie, jak się do siebie odnosisz, ma przełożenie na to, jak inni postrzegają Ciebie.

Jeśli Ty sama siebie nie kochasz, to jak inni mają Cię kochać? Jeśli Ty sama nie szanujesz siebie, jak inni mogą Ciebie szanować? Tylko jak masz siebie pokochać, skoro karmisz w sobie negatywne uczucia? Podtrzymujesz je przy życiu i tak naprawdę niszczysz tylko siebie. Bo przecież nie te osoby, które w Twoim mniemaniu Cię skrzywdziły.

Miałam dosyć ciężką przeszłość. Wierz mi, że nikomu bym jej nie życzyła. Mogłam stać się zgorzkniała i narzekająca. Ale wolałam wybrać pogodne i pełne miłości życie. Nie twierdzę, że nie potrafisz kochać. Ale powiedz mi, jaka to jest miłość, jeśli nie potrafisz wybaczyć? Czego Twoja miłość bez wybaczenia osobom z przeszłości uczy Twoje dzieci?

Pokochaj siebie – tak prawdziwie, z głębi serca. Wtedy będziesz w stanie wybaczyć doznane krzywdy i w końcu uwolnisz się od tego pasożyta, który siedział sobie bezpiecznie w Tobie wiedząc, że Ty wciąż go karmisz. Kiedy wreszcie uwolnisz się od przeszłości, zobaczysz, co to znaczy żyć pełnią życia 🙂

Tylko jak to zrobić? Jak pokochać siebie tak naprawdę? Pracując wciąż i wciąż nad poczuciem własnej wartości. Codziennie siebie doceniając. Codziennie skupiając się na własnych sukcesach. Codziennie mówiąc o sobie tylko dobrze. Codziennie uśmiechając się do siebie.

Bo pamiętaj, że nie ma na świecie drugiej takiej osoby, jak Ty. Jesteś jedyna w swoim rodzaju. Nie możesz o tym zapominać. Jesteś po prostu wyjątkowa.

Dwunastego lutego na moim fanpage’u rozpoczyna się darmowe wyzwanie dotyczące poczucia własnej wartości. Jeśli masz ochotę w nim uczestniczyć, zapraszam Cię. Dla osoby najbardziej aktywnej przewidziana jest nagroda w postaci e-booka „Jak w końcu zrealizować cele noworoczne?”, który niedługo będzie wystawiony na sprzedaż.

Pamiętaj! Jeśli nie zamkniesz całkiem tego, co działo się kiedyś, nie będziesz w stanie w pełni skupić się na tym, co Cię czeka. Czeka Cię piękne życie, jeśli takie sobie właśnie wymarzysz.  Jeśli jednak nie rozliczysz się z przeszłością, będzie ona rzutować na to, czego oczekujesz w przyszłości.

Jaką decyzję podejmiesz?


Lubisz już naszą stronę? Polub i korzystaj z darmowych wyzwań z nagrodami oraz mnóstwa inspiracji na temat rozwoju osobistego, efektywnego działania oraz organizacji.

Uściski!

 

 


  • wszystkie imiona zostały zmienione, postaci są autentyczne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *