WYCIĄGAM DŁONIE KU KORZENIOM… | ROZWÓJ

Czuję wewnętrzną potrzebę skierowania się ku korzeniom… Czuję potrzebę zwrócenia się ku własnym głęboko ukrytym potrzebom, które wiele lat temu tkwiły w mojej świadomości, a potem zaczęłam je spychać głęboko, bo nie pasowały do rzeczywistości, do realnego świata, w jakim żyłam. Wyszłam z założenia, że to one tam nie pasują, a nie że świat, który wybrałam, był nie tym, jakiego tak naprawdę chciałam. Zakopałam więc prawdziwą siebie i okryłam warstwą tzw. dostosowania się.

Byłam wówczas uważana za dziwną, za inną. Mówiono o mnie, że bujam w obłokach, że nie jestem z tego świata. Przyjęłam tę etykietę z godnością, nie zaprzeczałam, choć nikt wtedy nie traktował tego jako mój atut. Traktowano to, jak wadę. Mówiono czasem nawet z ironią.

Dziś jest zupełnie inaczej. Od pewnego czasu mam coraz większą świadomość, że to, co uznałam kiedyś za idealne wyjście, było tym gorszym właśnie, a zepchnięcie pragnień do piwnicy sprawiło, że zatraciłam samą siebie. Kilka tygodni temu natomiast doznałam kolejnego przejścia w nowy etap własnego rozwoju. Poczułam w sobie nową energię, bardzo mocno powiązaną z energią natury…

Po miesiącu siedzenia w domu (nie liczę szybkiego wyskoku do piekarni 1x w tygodniu czy wypadu do pobliskiego supermarketu na konieczne zakupy), kiedy na nowo otwarto zielone tereny, podjęliśmy rodzinnie decyzję, żeby wybrać się w plener i pooddychać energią z drzew, energią lasu.

Czy wiesz, że każde drzewo ma inną energię? Pomyśl, jakie drzewa rosną w Twojej okolicy, może nawet w Twoim ogrodzie, i przytulaj się do nich, kiedy tylko możesz, albo chociaż przebywaj w dużej bliskości z nimi. W moim ogrodzie rośnie jabłonka i wiśnia – obie posadzone w ubiegłym roku, czyli są jeszcze młodziutkie i cienkie. Ale każdego dnia z nimi rozmawiam i je głaszczę. Traktuję jak kogoś bliskiego. Ja daję im moją energię, one oddają mi swoją.

Poniżej możesz przeczytać opis, jak wpływają na nas niektóre z drzew. Przejrzałam wiele stron na ten temat, bo bardzo mnie wciągnął w kwietniu, kiedy poczułam od starego, pięknego dębu tę niesamowitą moc i jednocześnie spokój. Przytaczam Ci fragment wpisu z innej strony. Ale tak naprawdę te szczegóły są najmniej ważne, bo każde ze zdrowych drzew da Ci wewnętrzną siłę, jeśli będziesz przebywać blisko nich, siadać pod nimi, przytulać się do nich. Ja i mój syn praktykujemy to za każdym razem, gdy mamy kontakt z lasem.

Najlepszą energię pobierzemy z drzew wcześnie rano albo w okolicach 16-18, a wg ekspertów najlepszym okresem jest okres kwitnienia. Witaj Wiosno! 🙂

AKACJA – daje dużo energii, pomaga zebrać siły i napełnia ochotą do pracy. Polecana tym, którzy czują zniechęcenie, są osłabieni, zbyt długo się zastanawiają i przepuszczają dobre okazje.
BRZOZA – obdarza dobrym samopoczuciem, uspokaja i pociesza w kłopotach. Medytując w jej cieniu, poczujesz przypływ dobrych pomysłów i wyraźne rozbudzenie intuicji.
BUK– łagodzi napięcia i poprawia humor. Potrafi oczyścić z bólu po ciężkich przejściach i zasilić chęcią do życia. Uczy dystansu do świata.
CZEREŚNIA – drzewo kobiet, szczególnie pomocne dla tych, które czują się stare i niepotrzebne. Pomaga odnaleźć kobiecość, uwierzyć w siebie oraz w to, że życie niezależnie od wieku może być twórcze i piękne.
DĄB – uosobienie sił witalnych. Aktywizuje, dodaje energii, wzmacnia psychikę. Polecany przy rekonwalescencji – przyspiesza powrót do zdrowia. Niezastąpiony dla przemęczonych nadmiarem obowiązków lub długotrwałą pracą.
JABŁOŃ – symbol obfitości. Dzięki niej odnajdziesz nowe sposoby materialnego zabezpieczenia lub nauczysz się doceniać to, co już posiadasz. Dobra na kłopoty w kontaktach z młodzieżą.
JARZĘBINA – poszerza świadomość, pozwala dostrzec niedostrzegalne. Uczy korzystać z własnej intuicji. Dzięki jarzębinie życie staje się zrozumiałe, rzadziej popełnia się pomyłki i szybciej podejmuje istotne decyzje.
JESION – dla przepracowanych, smutnych i zniechęconych. Poprawia nastrój i dodaje ochoty do rozpoczynania nowych przedsięwzięć lub kontynuowania szczególnie trudnych obowiązków.
JODŁA – ułatwia radzenie sobie z emocjami, szczególnie negatywnymi, które zagłuszają głos rozsądku. Leczy z zazdrości. Wycisza, koi, wspiera, kiedy musisz poradzić sobie z nowym doświadczeniem. Pomaga pozbyć się seksualnych zahamowań i odnaleźć radość w intymnym pożyciu.
KASZTANOWIEC – koi dolegliwości duszy w chwilach załamania, poprawia nastrój w depresji. Pomaga odnaleźć w sobie siłę do przezwyciężenia przeszkód, zwalczyć lęki i niepokoje.
LESZCZYNA – ma niezwykłą moc radiestezyjną, dlatego jest dobrym materiałem na różdżki. Pomaga odzyskać równowagę po przeżyciach miłosnych, ułatwia podejmowanie decyzji związanej z uczuciami.
LIPA – drzewo ochronne. Pomaga ukoić lęk o dom, rodzinę, bliskich. Rozjaśnia myśli, podnosi na duchu, pozwala poczuć siłę. Inspiruje, jest źródłem natchnienia. Odpręża, uspokaja. Pod lipą można pisać wiersze, raporty i scenariusze.
MODRZEW – pozwala dokonać wyboru tego, co jest istotne w naszym życiu i odrzucić to, co niepotrzebne. Pożegnać się bez cierpienia i rozpaczy ze starymi przebrzmiałymi historiami oraz związkami. Inspiruje twórczo.
ORZECH – wzmacnia siły fizyczne (daje wytrwałość i odporność) i psychiczne (zapewnia upór i nieustępliwość). Obdarza sprytem, błyskotliwością, mądrością. Wyostrza inteligencję. Pomaga rozwiązywać problemy.
OLCHA – chroni przed negatywnymi energiami. Pomaga w odróżnianiu dobra od zła. Przynosi piękne sny i pozwala oddać się marzeniom.
SOSNA – żyjąc na nieurodzajnej ziemi, pokazuje, jak właściwie gospodarować energią, aby osiągnąć zabezpieczenie materialne. Przyciąga pieniądze i uczy właściwego inwestowania. Wzmacnia inteligencję.
ŚWIERK – dodaje pewności siebie. Pomaga przezwyciężyć lęk i nieśmiałość, zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami. Zachęca do podjęcia ryzyka, aby osiągnąć sukces. Uczy obiektywizmu i pozwala zachować realizm we wszystkich poczynaniach.
TOPOLA – odpowiada za uczucia wyższe (miłość, litość, przyjaźń), za rozwój wewnętrzny. Kieruje ku szlachetnym celom. Pokazuje nowe ścieżki w życiu. Pomaga odnaleźć prawdziwą miłość i przyjaźń. Leczy z samotności.
WIĄZ – drzewo pojednania. Pod nim odnajdziesz zrozumienie i tolerancję dla drugiego człowieka. Nauczy cię wybaczania. Pozwoli ci inaczej spojrzeć na tych, których dotąd uważałeś za swoich wrogów. Życzliwie nastawia do ludzi i świata.
WIERZBA – jedno z najbardziej tajemniczych drzew, było uważane za drzewo czarownic. Daje dużą moc, pomaga pojąć to co niezwykłe – magię i prawa rządzące wszechświatem.
WIŚNIA – drzewo seksu i zmysłowości. Pomaga odnaleźć na nowo przyjemności życia intymnego. Wspaniale działa na pary, które wybiorą się na piknik i rozłożą koc w cieniu jej gałęzi. Uruchamia nowe bodźce, pobudza zmysły, zachęca do zabawy. Uczy poznawania własnego ciała i niweluje niepotrzebne psychiczne zahamowania.

Życie w zgodzie ze sobą, w harmonii z własnymi wewnętrznymi potrzebami, z rytmem natury jest mi coraz bliższe. Cały czas się tego uczę, ale mam poczucie, że z każdym kolejnym miesiącem docieram coraz głębiej w swojego własnego źródła. W tym roku, dzięki koronawirusowi, mogłam w pełni oddać się życiu powolnemu, harmonijnemu, znajdując równowagę pomiędzy tym, czego ja chcę, czego chcą moi bliscy, ale też – czego oczekuje mój ogród. Tej wiosny mógł cieszyć się moją uwagą w pełni i daje mi owoce tej pracy.

Wszystko to spowodowało także obudzenie nowych zainteresowań, a właściwie odkrycie zakurzonych wcześniej potrzeb wewnętrznych. A mianowicie – zapragnęłam dotrzeć do korzeni, do starych słowiańskich wierzeń, rytuałów, poglądów. Ciekawe, że w szkole pomija się tak istotną dla nas kwestię… Nie zastanawiając się za długo, kliknęłam zamów i dwa dni później dostałam dwie nowe książki. Są opracowaniami dokumentalnymi, nie beletrystyką, chodzi mi bowiem o autentyczne prace, tworzone na bazie autentycznych dowodów. Bardzo mnie ciekawi, w jaki sposób postrzegano niegdyś naturę, jaka nas otaczała.

Miałaś kiedykolwiek kontakt z tą tematyką? Co o niej sądzisz? Co w Tobie budzi, kiedy o czym czytasz? „Czujesz to” czy raczej nie porusza Cię to emocjonalnie?


Chcesz być na bieżąco z naszym docieraniem do harmonii życia? Polub naszą stronę i korzystaj z bezpłatnych dodatków do budowania zdrowia, rozwoju i skutecznej organizacji.

2 thoughts on “WYCIĄGAM DŁONIE KU KORZENIOM… | ROZWÓJ”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *