OPINIE

Chaos, brak czasu i dezorganizacja – te określenia bardzo pasowały do mojego dotychczasowego życia. Nigdy nie podejmowałam prób poradzenia sobie z moimi problemami, gdyż po pierwsze, nie do końca wiedziałam jak zacząć, a po drugie, tak bardzo przyzwyczaiłam się do ciągłego narzekania i szukania wymówek, że chyba weszło mi to w krew.

Ale jak to w życiu bywa – na wszystko przychodzi czas. Pojawiła się u mnie przemożna chęć zmiany mojej codzienności na lepsze. Nie z przypadku, Joasia Paczkowska-Szczygieł zaprosiła mnie do wzięcia udziału w projekcie „Kobieta w harmonii”. Oczywiście zgodziłam się bez wahania i jestem jej za to bardzo wdzięczna ❤

Początkowo, z lekkim dystansem podchodziłam do codziennych zadań, które pojawiały się na forum grupy w formie postów, lub załączanych filmików. Jednak z każdym dniem, zauważałam zmianę mojego nastawienia, coraz większą chęć do pracy na samą sobą i pierwsze pozytywne efekty tej pracy.

Projekt, to ogromna motywacja i pomoc w osiąganiu szczęścia i samozadowolenia w życiu. Techniką małych, naprawdę drobnych kroczków, nawet tak niepoukładana osoba jak ja, znajdzie w sobie siłę, aby było po prostu lepiej.

MONIKA


Początek roku to czas postanowień, chęci zmian,. Wiedziałam, że w moim życiu brakuje harmonii, porządku, brak czasu dla siebie, rodziny. Jak zobaczyłam, że Joanna uruchamia projekt Kobieta w Harmonii pomyślałam, że wchodzę w to, że to jest to czego szukam. I nie zawiodłam się. Projekt prowadzi bardzo profesjonalnie, wszystkie działania, zadania są przemyślane i prowadzą do konkretnych celów. Wie co chce z Nami osiągnąć. Określa zadania ale też daje swobodę i motywację do działania. Formy graficzne, filmiki stanowią doskonałe uzupełnienie tego co przekazuje. Najlepszym dowodem na skuteczność jest duża zmiana w moim życiu. Planowanie wszystkich obszarów mojego życia, określenie celów rocznych, miesięcznych uporządkowało moje życie. To praca z Joanną pomaga mi zawrócić gdy zapominam o sobie, swojej rodzinie.Na jeden miesiąc „odpuściła ” sobie udział w projekcie i bardzo szybko doprowadziłam do chaosu, stresu i braku harmonii. Joanna doskonale prowadzi, motywuje i dzięki pracy z Nią mojej życie nabrało nowej jakości. Dziękuję.

KAFKA CAFE


Praca z Joanną wiele zmieniła w moim podejściu do życia. Joanna jest miłą, pozytywna i taką „normalną” kobietą a to sprawia, że łatwiej się otworzyć i dzięki jej wskazówkom zajrzeć w głąb siebie. Podoba mi się też to, że nie pogania (choć czasem upomni;) ) i pozwala na spokojny proces pracy nad sobą.

MARTA


Wszystkie mamy jakieś marzenia; te mniejsze i te większe. Czasem wydaje się nam, że już na wszystko za późno, może czasem brak wsparcia ze strony bliskich odsuwa nas coraz bardziej od naszych celów. Z całą pewnością mogę polecić Joannę Paczkowską-Szczygieł i jej grupę wsparcia „Kobieta w Harmonii”. Asia motywuje do działania i nadaje  tempa działaniom, które pewnie niejedna z nas odkładałaby bez końca. Jeżeli chcecie coś zmienić we własnym życiu, poczuć się kobietą spełnioną, zgłoście się do Asi a otrzymacie wsparcie w realizacji własnych celów.

AGNIESZKA


Praca z Joanną to sama przyjemność. Zadania podczas kursu są ciekawe, a fakt, że są podzielone na etapy na zasadzie robienia małych kroczków, sprawia, że są atrakcyjne nawet dla bardzo zajętych osób. Poza tym, Joanna wskazuje też w interesujący sposób, co można poprawić w zrobionym zadaniu, tak byśmy w pełni z niego skorzystały i były zadowolone. Polecam!

www.cafekozice.pl

facebook.com/pluszowizastepcy

ZUZANNA


Kurs dużo dał mi przemyśleń. Przede wszystkim to, że powinnam zadbać bardziej o siebie, o swoje potrzeby, nie Spychać ich na dalszy plan. Przypomniał i uświadomił mi, co jest dla mnie ważne, jakie są moje priorytety, jakie cele, plany nadal są ważne i chcę do nich dążyć, a które już nie pasują do mnie, które chcę odpuścić, albo jeszcze raz zastanowić się nad nimi, czy rzeczywiście są moje. Także pomógł zrozumieć jak ważne jest holistyczne dbanie o sobie. I żeby to robić regularnie. Bo tylko wtedy będą efekty. Dziękuję ❤️Przypomniałaś mi Joasiu, że to ja jestem najważniejsza. To siebie chcę stawiać na pierwszym miejscu, swoje cele, potrzeby, marzenia. A nie wszystko i wszystkich najpierw, a dopiero potem zajmować się sobą. Czasami nie ma się wtedy już ani siły ani czasu. Zaczęłam bardziej dostrzegać swoje potrzeby. Codziennie robię sobie przerwę, w której jestem sama ze sobą. Mam mniej poczucia winy, a raczej często już nie mam w ogóle, gdy robię coś dla siebie. Stałam się ważna sama dla siebie. Uzyskałam więcej spokoju i uśmiechu. Dziękuję Joasiu za bycie z nami, za wszystkie cenne wskazówki, porady i informacje. Dziękuję dziewczyny za to, że mogłam Was poznać, że chociaż Was nie znam, nigdy się nie widziałyśmy, stałyście się bliskie, za to że dzieliłyście się Waszym życiem, Waszymi radościami, osiągnięciami, tym, nad czym jeszcze chcecie pracować. Mam takie małe marzenie, żeby móc się kiedyś z Wami spotkać i poznać Was osobiście… Pozdrawiam Was Wszystkie. Pięknego życia Wam życzę…

ANNA


Kurs dał mi dużo, przede wszystkim zaczęłam dbać o swoje zdrowie. 2 maja kolejna wizyta u lekarza, badania nieciekawe, bo po pierwszej wizycie skierowanie na kolejne badanie krwi, tym razem rozszerzone. Po raz kolejny silna anemia, hmmm, trochę mnie to strąciło z równowagi, ale cóż czas dbać o swoje zdrowie. Nauczyłam się również wybaczenia (z jednym nadal problem), ale wszystko przede mną. No i planowanie jest ze mną do dziś, a to jest największy mój sukces Dziękuję bardzo Joanna Paczkowska-Szczygieł. Cieszę się bardzo, że miałam okazję brać udział w tak wspaniałym projekcie, który otworzył mi oczy na wiele ważnych kwestii w moim życiu. Dziękuję 

NINA


Staram się pamiętać o sobie w gonitwie życia. Powtarzać moje afirmacje i cele. Wiedzieć czego chce. To były bardzo owocne miesiące! I mimo, ze nie sprawy z domem zabrały większość mojego czasu to i tak wiele z tego zyskałam! Dziękuje kochana!

SABINA


Tak właśnie zamierzam żyć, z pozytywnym nastawieniem, zmotywowana i w zgodzie z samą sobą. Dziękuję za wszystkie cenne wskazówki, mam nadzieję, że mądrze z nich skorzystam. Asiu, mam też Twoją książkę i teraz po kursie mam zamiar sobie ją na spokojnie przeczytać i przeanalizować. Teraz będzie mi łatwiej, jeszcze raz spojrzeć na swoje działania. Myślę, że już dużo udało mi się wcielić w życie, wiem też, że jeszcze dużo pracy mnie czaka, a małymi krokami można naprawdę wiele zdziałać. Jeśli chodzi o zmiany to ja coraz częściej słyszę od ludzi: Magda jak ty ładnie wyglądasz, Magda chyba coś zrobiłaś z włosami itp tak że nie ma wątpliwości że zaczęłam bardziej dbać o siebie. A najlepsze jest to, że naprawdę nie wiele trzeba. Po prostu częściej się maluję i chyba coraz lepiej postrzegam siebie, więc jest ok. Jak tylko mogę staram się zrelaksować wyciszyć, a to pozwala mi lepiej poznać samą siebie.

MAGDA


Dużo wyniosłam z kursu. Przede wszystkim uporządkowanie celów. Więcej luzu, jeśli chodzi o sprawy nieistotne. Pozbyłam się wyrzutów sumienia, gdy robię coś tylko dla siebie. Zrozumiałam, jak ważne jest to, żeby dbać o siebie. Że tylko w ten sposób ja mogę w lepszy sposób zadbać o innych. Uświadomiłam sobie, że relaks, różne praktyki wpływają na moje dobre samopoczucie, na moje myśli. Teraz chcę stawiać siebie i swoje potrzeby na pierwszym miejscu. Wtedy z większą radością będę obecna w życiu innych, nie będę wielu rzeczy, spraw traktować jako obowiązek. Owszem, nad niektórymi sferami od dawna już pracowałam. Praca ta dała mi satysfakcję i efekty, jednakże niektóre były Spychane czy zaniedbywane. Kurs pokazał, że do polepszenia swojego życia, radości życia potrzebne jest całościowe zadbanie o siebie. O swoją duszę, ciało, emocje. Chcę dążyć do tego, żeby nad tym wszystkim pracować jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Kurs ten też mi pokazał, ile już zrobiłam, ile przepracowałam, a co jeszcze jest do zrobienia. Dał mi motywację i chęć jeszcze większej pracy nad sobą i dalszego rozwoju. Dziękuję.

ANNA


Zaczęłam dostrzegać siebie.”

AGNIESZKA